Wysłane przez muzeum w śr., 09/07/2022 - 11:35

WPROWADZENIE:

  • 15.09.2022, godz. 19:00

Sala widowiskowa Centrum Kultury w Głogówku

Wstęp bezpłatny!

 

JUBILEUSZOWE OTWARTE WARSZTATY CHÓRALNE

Prowadzenie: Oskar Koziołek-Goetz

Oskar Koziołek - Goetz bas-baryton

 

Pochodzący spod Głogówka na Opolszczyźnie absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Opolu, Uniwersytetu Opolskiego oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Śpiewak, podejmujący wielostronną działalność muzyczną w kraju i zagranicą, związany m. in. z zespołami Rundfunkchor Berlin oraz Solistenensemble Phoenix16. Wykonuje muzykę zróżnicowaną stylistycznie, od baroku po prawykonania kompozycji współczesnych, nominowany wraz z zespołem Solistenensemble Phoenix16 do Fryderyka za „Passio“  Dariusza Przybylskiego.

           

Na przestrzeni lat dwie pasje – muzyka i podróże - zawiodły go m. in. Do Chin, Izraela, RPA, Singapuru, Indonezji, Malezji, Indii oraz do większości krajów Europy, włączając Gruzję i Islandię. Śpiewał w uznanych na świecie salach koncertowych jak Royal Albert Hall w Londynie, Tonhalle w Zurychu, Filharmonia Berlińska, Konzerthaus Berlin, wiedeńska  Kunsthalle, Megaron w Atenach. Brał udział w projektach pod dyrekcją Riccardo Mutiego - Festiwal Vie dell'Amicizia w Ravennie oraz Pfingstfestspiele w Salzburgu.  Wystąpił z recitalem kantat barokowych na festiwalu Uckermärkische Musikwoche, współpracował z Preussisches Kammerorchester Prenzlau.

Współpracuje z krakowskim Kolegium Muzyki Ewangelickiej, z którym w ramach jubileuszu 500-lecia Reformacji wystąpił m.in. na Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu, na Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie oraz na XIV Dniach Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.

 

Wraz z Solistenensemble Phoenix16 brał kilkakrotnie udział w festiwalach Ultraschall oraz Mäerzmusik, a podczas greckiej edycji wystawy Documenta 14 (Documenta Kassel) wykonał z tym zespołem w Atenach „Horos Meteoros“ Jakoba Ullmanna, uznawanego za jednego z najciekawszych współczesnych kompozytorów niemieckich. Na festiwalu im. C. M. Webera w Pokoju (2018) wykonał kantatę J. S. Bacha „Ich habe genug“. Brał udział w koncertach festiwalu Dobrodzień Classic (2017, 2018).

Organizator i wykonawca cyklu Opolskich Koncertów Pasyjnych 2019, solista w koncercie doktorskim Anny Sikory „Śląska muzyka oratoryjna“ w Filharmonii Opolskiej, beneficjent tegorocznej edycji programu grantowego Fundacji Górażdże – Aktywni w Regionie. Dyrygent chóru Mniejszości Niemieckiej Glogovia z Głogówka. Współpracownik tamtejszego Śląskiego Festiwalu im. Ludwika van Beethovena. Instruktor wokalny chórów i zespołów śpiewaczych MN regionu opolskiego. Jako solista współpracuje regularnie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Leśnica, reprezentując region m.in. na Festiwalu Kultury Niemieckiej 2018 w Hali Stulecia we Wrocławiu.