Wysłane przez muzeum w śr., 09/07/2022 - 13:52

- Largo

- Finale: Presto non tanto; Agitato

Hyuk Lee fortepian

Urodził się 4 stycznia 2000 r. w Seulu. Kształcił się 4 lata w Konserwatorium Moskiewskim w klasie fortepianu prof. Władimira Owczynnikowa, a w czerwcu 2022 roku w związku z wojną na Ukrainie przeniósł się na studia do l’Ecole Normale de Musique w Paryżu do klasy prof. Mariana Rybickiego. W 2016 roku jako najmłodszy uczestnik w historii, wygrał X Konkurs im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Ten utalentowany pianista koreański jest też laureatem III nagrody X Konkursu w Hamamatsu (2018), jak również I miejsca i nagrody za najlepsze wykonanie koncertu Moskiewskiego Konkursu Chopinowskiego dla Młodzieży (2012). Występował m.in. w salach im. Dvořáka i Smetany w Pradze, Konserwatorium Moskiewskiego, Filharmonii Warszawskiej, Salle Cortot w Paryżu, Muziekgebouw w Eindhoven, Tivoli Vredenburg w Utrechcie, Kioi Hall w Tokio, na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, z Sinfoniettą Cracovią pd. Anny Duczmal-Mróz w Filharmonii Krakowskiej, z Radomską Orkiestrą Kameralną oraz na Festiwalu „Perła Baroku”. Hyuk Lee jest również finalistą 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2021 roku. W wolnych chwilach gra na skrzypcach i uczestniczy w turniejach szachowych.