Wysłane przez muzeum w śr., 09/07/2022 - 14:38

• 02.10.2022. godz. 19:00

Kościół parafialny pod wezwaniem św. Bartłomieja w Głogówku

 

JULIANNA PETZUCH - TRINCZEK - organy

RAFAŁ POREMBA – trąbka

W programie:   

- Henry Purcell                        - Trumpet Tune 

- Ludwig van Beethoven         - Five Pieces for Mechanical Clock (Fluetenuhr), WoO 33 (wybór):

- cz. 3 Adagio assai

- cz. 4 Scherzo. Allegro

- cz. 5 Allegro

- Georg Philipp Telemann       - Allein Gott in der Höh 'sei Ehr'

- Vater unser im Himmelreich

- Felix Mendelssohn-Bartholdy

- VI sonata organowa d-moll op. 65 "Vater unser im Himmelreich"

- Chorale „Vater unser im Himmelreich”: Andante sostenuto. Allegro molto

- Fuga: Sostenuto e legato

- Finale: Andante

- Johann Sebastian Bach         - Ich ruf zu dir Herr Jesus Christ

- Wachet auf, ruft uns die Stimme

- Louis Vierne                         - Carillon de Westminster op. 54 nr 6

- Georg Friedrich Händel        - Water Music Suite nr 2 D-dur

- Overture

- Gigue (Allegro)

- Aria

- Marsch I (Bourée)

- Marsch II


Rafał Poremba trąbka

Trębacz młodego pokolenia. Laureat wielu konkursów rangi krajowej oraz zagranicznej. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w klasie prof. Wacława Mulaka. Koncertuje orkiestrowo w takich orkiestrach jak Filharmonia Opolska, Filharmonia Krakowska jak i solistycznie. Członek orkiestry EUYO w roku 2018. Swoje umiejętności szlifował również na zagranicznych warsztatach u takich profesorów jak Klaus Schuhwerk, Wolfgang Bauer oraz Wolfgang Guggenberger.

 

Julianna Petzuch - Trinczek organy

Organistka, pianistka, dyrygentka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów profesora Juliana Gembalskiego oraz adiunkta Krzysztofa Lukasa. W roku akademickim 2018/2019 została stypendystką programu Erasmus+ i odbyła półroczne studia w Niemczech w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart, w klasie organów prof. Helmuta Deutscha. Swoje zainteresowania poszerzyła o dyrygenturę chóralną. Od września 2019 r. rozpoczęła działalność pedagogiczną w opolskich placówkach artystycznych – w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu (od 2019-2022), w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Piotra Świerca w Krapkowicach oraz w Publicznej Szkole I stopnia w Leśnicy.

W 2013r. ukończyła z wyróżnieniem Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu, w klasie organów dr Gabrieli Czurlok. W 2015 r. uzyskała dyplom ukończenia Szkoły Muzycznej
II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu w klasie fortepianu mgr Aleksandry Kościów. Uczestniczyła w wielu kursach interpretacji muzyki organowej w kraju i za granicą, prowadzonych m.in. przez Stefana Baiera, Bernharda Haasa, Ludgera Lohmanna (Niemcy), Pietera van Dijka (Holandia), Williama Whiteheada, Davida Titteringtona, Nigela Allcoata (Oxford- Cambridge), Guy Boveta (Szwajcaria), Daniela Rotha (Francja), Józefa Serafina, Romana Szlaużysa (Polska). Koncertuje jako solistka, kameralistka i dyrygentka w Polsce i za granicą (Niemcy, Litwa, Austria, Czechy). Współpracowała ze Śląską Orkiestrą Kameralną oraz Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W grudniu 2019 roku wraz z trębaczem Rafałem Porembą wydała debiutancką płytę, nagraną na organach kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Komornikach na Opolszczyźnie. 

Występowała podczas licznych festiwali organowych m.in. w Oniksztach na Litwie, Gaisburgu w Niemczech, w Sejnach, Bieruniu Nowym, Bieruniu Starym, Jaworznie, Wodzisławiu Śląskim, Katowicach, Gliwicach, Głogówku, Brennej Leśnicy, Pogórzu, Oławie, we Wrocławiu, Paczkowie, Wołowie. Laureatka kilku konkursów organowych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. W kwietniu 2014 r. zdobyła III nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie Organowym Diecezjalnych Studiów Organistowskich w Tarnowie. W listopadzie 2021 r. zdobyła I nagrodę kwietniu 2014 r. zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w miejscowości Rużomberok (Słowacja) oraz nagrodę specjalną za interpretację utworu Romualda Twardowskiego pt. „Musica festiva”. W listopadzie 2016r. zdobyła wyróżnienie na V Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam”.  W 2021 roku wraz z sopranistką Małgorzatą Panek zdobyła I nagrodę w III Konkursie Wokalnym im. Carla Loewego w Szczecinie.

Związana jest z parafią pw. św. Bartłomieja w Głogówku na Opolszczyźnie, gdzie pełni funkcję organistki i dyrygentki chóru młodzieżowego „Światło dla Młodych”. Angażuje się w rozwój muzyczny lokalnej społeczności, organizując corocznie projekt Letniej Szkółki Muzycznej. Należy do Koła Naukowego Organistów, działającego przy Akademii Muzycznej w Katowicach.