Tradycja organizowania Śląskiego Lata Muzycznego w nawiązaniu do austriackiego święta Heurgier z wielkim powodzeniem wpisała się koncertowy kalendarz Głogówka. W Austrii, Heuriger polega na degustacji wina z ostatniego winobrania przed lokalnymi winiarniami i restauracjami wywieszane są w tym czasie gałązki świerku. Głogówek, czerpie dziś z historycznych przynależności państwowych, a także dziedzictwa muzycznego, dodając temu dziedzictwu wymiar międzynarodowy. W ten sposób, każdego lata, głogówecki Heuriger wybrzmiewa muzyką z innego regionu świata.
Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z koncertu w składzie:
Alicia Paleta - Bugay - fortepian,
Pedro Prysiaznik - skrzypce,
Micaele Micker - altówka,
Bartholomeo de Koziak - wiolonczela,
Tomasz Tomaszewski - skrzypce oraz prowadzenie koncertu

glogowek_heuriger_2015_muzeum_w_glogowku_fot_Maciek_Pagacz_31 fot. Maciek Pagacz

glogowek_heuriger_2015_muzeum_w_glogowku_fot_Maciek_Pagacz_33 fot. Maciek Pagacz

glogowek_heuriger_2015_muzeum_w_glogowku_fot_Maciek_Pagacz_35 fot. Maciek Pagacz

glogowek_heuriger_2015_muzeum_w_glogowku_fot_Maciek_Pagacz_4 fot. Maciek Pagacz

glogowek_heuriger_2015_muzeum_w_glogowku_fot_Maciek_Pagacz_6 fot. Maciek Pagacz

glogowek_heuriger_2015_muzeum_w_glogowku_fot_Maciek_Pagacz_20 fot. Maciek Pagacz