Jak co roku, sierpniową porą zapraszamy Państwa do Głogówka na koncert z cyklu "Heuriger. Muzyka i Wino". Tradycyjnie, na tarasach Hotelu SALVE gościć będziemy muzyków koncertujących w ramach festiwalu Śląskiego Lata Muzycznego. Tradycja nawiązująca do austriackiego święta Heurgier z wielkim powodzeniem wpisała się koncertowy kalendarz Głogówka. W Austrii, Heuriger polega na degustacji wina z ostatniego winobrania w towarzystwie muzyki, rozmów i ... wina oczywiście. Przed lokalnymi winiarniami i restauracjami wywieszane są w tym czasie gałązki świerku. Głogówek, czerpiąc dziś z historycznych przynależności państwowych, a w ten sposób także bogatego dziedzictwa muzycznego, daje nam możliwość czerpania z kultur międzynarodowych. W ten sposób, każdego lata, głogówecki Heuriger wybrzmiewa muzyką z innego regionu świata.

Co nas czeka w tym roku? Liryczność, bliskość, wrażliwość..., a dokładniej tanga argentyńskie w wykonaniu:

Tomasz Tomaszewski - skrzypce

Andrzej Mokry - gitara

Janusz Olejniczak - fortepian


4.08.2017 r. [piątek], godz. 19.00

Taras Hotelu Salve w Głogówku

wstęp wolny


Organizatorem Śląskiego Lata Muzycznego jest Stowarzyszenie Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera w Opolu. Współorganizatorem koncertu "Heuriger. Muzyka i Wino" jest Muzeum Regionalne w Głogówku.

Poza koncertem w Głogówku, w czasie trwania Śląskiego Lata Muzycznego koncerty odbywać się będą w całym województwie opolskim od 1 do 28 sierpnia. Z terminami poszczególnych koncertów można zapoznać się tutaj lub na plakacie poniżej.

Zapraszamy!