Po długim czasie oczekiwania na wydarzenia kulturalne cieszymy się zaprosić Państwa na koncert kameralny w wykonaniu Macieja Łobosa (fortepian) i Martyny Magosz (skrzypce).

Młodych muzyków zobaczyć będziemy mogli 23. lipca o godzinie 19:00 na sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku przy ulicy Batorego 10.

W programie:

J.S.Bach- Preludium i Fuga g-moll BWV 861

L.van Beethoven- Sonata e-moll op. 90 nr 27

F.Chopin - Scherzo h-moll op.20

S.Rachmaninow - etiuda Es-dur op.33 nr 7

*

H.Wieniawski-Romans sans paroles Rondo elegant op. 9

 

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek na twarz umożliwiających zasłonięcie ust i nosa.

Martyna Magosz – skrzypce

Podobno skrzypce potrafią przechowywać uczucia tego, kto na nich gra ­­– zwykło się mówić o instrumencie, który Martynie Magosz towarzyszy od najmłodszych lat. Świadomość tego, czym tak naprawdę jest muzyka w jej życiu, przyszła wraz ze studiami w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec dr hab. Beaty Warykiewicz – Siwy. Horyzonty artystyczne Martyny Magosz poszerzają się bardzo szybko, skrzypaczka bierze udział w licznych projektach międzynarodowych w całej Polsce, a także w Niemczech, Danii, we Włoszech i na Węgrzech. Praca, którą wkłada w przygotowanie materiału również poza uczelnią doprowadziła ją do udziału w licznych festiwalach takich jak: Szalone Dni Muzyki w Warszawie, Międzynarodowy Kongres Altówkowy w Katowicach, Festiwal im. Carla Marii von Webera w Pokoju, Music Festival w Koszycach (Słowacja), Schubertiade w Roskilde (Dania). Ta utalentowana, młoda skrzypaczka chętnie prezentowała swoje umiejętności podczas konkursów, między innymi w Zielonej Górze i Częstochowie. Jej nazwisko bardzo często pojawia na kursach u takich znakomitych profesorów jak: Tomasz Tomaszewski, Szymon Krzeszowiec, Robert Kabara, Wiesław Kwaśny, Malwina Kotz, Christian Danowicz, czy Tamas Major.

Maciej Łobos – fortepian

Młodzi pianiści bardzo często powtarzają za Ignacym Paderewskim, że przepis na artystę, to jeden procent talentu, dziewięć procent szczęścia i dziewięćdziesiąt procent pracy. Ten młody, pochodzący z Głogówka pianista, idealnie do tego obrazu pasuje, bo trud włożony w codzienne ćwiczenia otworzył mu w tym roku drzwi Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie fortepianu prof. Tomasza Bartoszka. Podjęcie studiów pianistycznych wynika z potrzeby rozwijania pasji i fascynacji do instrumentu jakim jest dla Macieja Łobosa fortepian. Od najmłodszych lat inspiruje się muzyką największych kompozytorów, a wsparcia w wykonywaniu ich dzieł szuka u takich profesorów jak: Andrzej Jasiński, Katarzyna Popowa – Zydroń, Zbigniew Raubo i Alicja Paleta – Bugaj. Charakter jego gry przez ostatnie lata stale wzmacnia się i rozwija poprzez uczestnictwo w międzynarodowych kursach i konkursach muzycznych. Pianista w bardzo dojrzały sposób kreuje swój rozwój, biorąc udział w projektach, które wielopoziomowo łączą muzykę klasyczną z przestrzenią wizualną. Brak strachu przed tym co nowe i często eksperymentalne daje mu szansę na odnalezienie swojego miejsca w najlepszych salach koncertowych świata.