Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - zapraszamy do Głogówka!

Specjalnie na te okazję, Muzeum Regionalne w Głogówku przygotowało swoją ofertę. Wszyscy, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z historią naszego miasta i jego zabytków będą to mogli zrobić:

  • 10,11,17 i 18 września podczas zwiedzania miasta z przewodnikiem
  • spotykamy się w każdy w wymienionych dni o godzinie 13.00 przy bramie zamku w Głogówku

Z tego miejsca rozpoczniemy ok. dwugodzinną podróż przez miejsca, gdzie "Duch spotyka się z przestrzenią". Oprowadzanie odbywa się bezpłatnie i nie są wymagane wcześniejsze zapisy, jednak wszystkich chętnych prosimy o punktualność.

Europejskie Dni Dziedzictwa to także czas, aby podkreślić, że:

Mierzenie się z problemem zakłada w pierwszej kolejności jego zdefiniowanie, a zatem nie można mówić o rozwiązywaniu problemów z przeszłości bez mówienia o historii, oczywiście opierając się na rzetelnej analizie źródeł. Zabytki, ich dzieje, a nawet stan zachowania są takim właśnie źródłem. Mamy nadzieję, że poprzez nasze działania edukacyjne przyczyniamy się do zwiększenia stopnia znajomości naszej wspólnej historii, a tym samym wpływamy na wzmocnienie poczucia wspólnoty.

Możliwość zwiedzania wystawy "W mieście jednego teatru i jednego kina..."

Wystawa ukazująca opolskie środowisko plastyczne w drugiej połowie XX wieku prezentowana jest w Muzeum Regionalnym w Głogówku od 9. września do 24. października 2016. W ramach EDD, odwiedzenie wystawy będzie dodatkowo możliwe w dniach:

  • 10,11,17 i 18 września w godzinach od 13.00 do 17.00. 

Zobacz, co jeszcze w ramach EDD

Program Europejskich Dni Dziedzictwa jest tak bogaty, że trudno jest na jednej stronie wymienić wszystkie organizowane działania. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z informatorami dla poszczególnych województw w Polsce i zorganizowanie wrześniowego planu podróży! Powodzenia i do zobaczenia!

Informatory znajdziesz [symple_button url="http://edd.nid.pl/page/news?id=31&title=Juz-sa-informatory-z-programem-E..." color="blue" button_target="_blank"]TUTAJ[/symple_button]

Europejskie_Dni_Dziedzictwa_2016_Glogowek_program_EDD_2016