W najbliższy piątek (13.05.2016) Noc Muzeów odbędzie się również w Głogówku.
Zapraszamy Was na godzinę 19.00!
Podczas tego wieczoru poruszać będziemy się w temacie mody, tkanin i etnodizajnu. Specjalnie z tej okazji muzeum odwiedzi Korycka - projektantka strojów filmowych i teatralnych, kostiumolog. Emilia Korycka odpowie na pytanie: co to znaczy ubrać się fatalnie oraz w jaki sposób ubiór wpływa na postrzeganie nas przez innych? Poza tym, wspólnie z etnologiem z grupy Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna przypomnimy często zapomniane elementy kultury tradycyjnej oraz poszukamy przykładów ich współczesnego wykorzystania.

To jeszcze nie wszystko! Imprezie towarzyszyć będzie wystawa projektów Śpiechowicz Studio, warszawskiej projektantki, która specjalnie na ten wieczór udostępniła nam projekty znane od Szanghaju po Nowy Jork.
Nożyczki w dłoń, bo ciąć też będzie co, dzięki Aksamitny!
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek!

noc_muzeow_glogowek_muzeum_w_glogowku_2016