Może być sztuką, namiętnością, ale też dziedzictwem i tym co nas określa. Kuchnia – w każdym tym aspekcie, jest w życiu społecznym niezastąpiona. Dzięki przepisom przekazywanym z pokolenia na pokolenie mamy szansę opowiedzieć historię naszych przodków, oddać im głos i przywołać te subtelne momenty, gdy celebrowaliśmy czas spędzany przy wspólnym stole. Warto pamiętać o szczypcie soli, zaklęciu przed pieczeniem i pożółkłym zeszycie z magicznymi notatkami na marginesie.

Ta potrzeba dała początek Wystawie Wielkonocnej, organizowanej od kilku lat przez Związek Śląskich Kobiet Wiejskich, do którego przynależą Koła Gospodyń Wiejskich również całej Gminy Głogówek. Panie postanowiły nie poddać się pandemii i zorganizowały wystawę online: zabrały przepisy, potrawy wykonały w domach i poprzez wspólną książkę postanowiły podzielić się tym co najlepsze – smakiem tradycji! Zapraszamy do kosztowania i pobierania pdf!

Wyróżnione:
nie