W piątek 5 grudnia 2014 roku w fili bibliotecznej BASZTA odbyło się spotkanie z Heleną Buchner, autorką książek poruszających tematykę Śląska, piszącą o ludziach, którym przyszło żyć w trudnych czasach II Wojny Światowej i tuż po niej. Podczas spotkania, które poprowadziła opiekunka biblioteki Marianna Gornig, pisarka opowiadała o swoich książkach oraz czytała ich wybrane fragmenty. Spotkaniu towarzyszyła ożywiona dyskusja, podczas której do głosu dochodziły emocje i przeżycia osobiste. Uczestnicy spotkania mogli kupić książki Autorki - "Hanyskę", "Dzieci Hanyski", "Dziewczyny z Koziej Górki", "Opowiastki z nad Brynicy".