Muzeum wraz z magazynem PROwincja zainicjowało projekt pod nazwą "MUZEUM PROwincji, czyli najbardziej konsumpcyjna wystawa na świecie". Od marca, wspólnie gromadziliśmy zdjęcia przedstawiające najważniejsze artefakty, jakie Was otaczają. Wspólnie przygotowywaliśmy się do panelu dyskusyjnego poświęconego funkcjonowaniu współczesnego muzeum w kontekście konsumpcji.
Jesteśmy już prawie na finiszu - zamykamy KONSUMPCJĘ w MUZEUM!

W związku z powyższym, w najbliższy piątek - 17.07.2015, godz.18.00 - w muzeum będzie dużo do zobaczenia i posłuchania.

Zapraszamy!

Jeśli jedną z najważniejszych funkcji przedmiotu jest uczłowieczenie, a najważniejszym zadaniem współczesnego muzeum pokazanie historii artefaktu w kontekście nierozerwalnej symbiozy z człowiekiem, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby świat konsumpcji – tak mocno dziś krytykowany – zamknąć w symbolicznych gablotach muzealnych.
Po co?
Właśnie po to, aby stworzyć „MUZEUM PROwincji, czyli najbardziej konsumpcyjną wystawę na świecie” i odpowiedzieć na pytanie: czy konsumpcja rzeczywiście prowadzi do dehumanizacji?

muzeum_prowincji_muzeum_glogowek