Program 22. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena

[symple_column size="one_half"]

Szanowni Państwo,

22. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena rozpocznie się 2 X 2014 i potrwa do 28 X 2014. Podczas tegorocznej edycji festiwalu koncerty odbywać się będą między innymi w trzech kościołach na terenie Prudnika i Głogówka oraz w salach kameralnych Willi Fraenklów, Muzeum Regionalnego w Głogówku i głogóweckiego ratusza. W tym roku, podczas trwania Festiwalu, w sumie dobędzie się jedenaście koncertów w wykonaniu muzyków światowej klasy; niejednokrotnie nagradzanych i wyróżnianych podczas międzynarodowych konkursów. Przez kilkanaście dni na terenie Opolszczyzny zagoszczą artyści z Rosji, Czech i Węgier; łącznie, podczas koncertów na scenie wystąpi prawie czterdziestu artystów.

Najwyższy poziom festiwalowych koncertów co roku utrzymywany jest dzięki takim artystom jak Peter Toth, który wśród ostatnio zdobytych nagród ma na koncie między innymi tytuł Najlepszego Pianisty Europejskiego oraz liczne debiuty na scenach w Waszyngtonie, Londynie i Los Angeles.
[/symple_column]

Ponadto dla wszystkich gości festiwalu zagra laureatka 1. Nagrody Międzynarodowego Konkursu T. Nikołajewa dla młodych pianistów – Elizaveta Ivanowa. Poza tym usłyszymy także: Michała Kryworuczko – półfinalistę prestiżowego Brant International Piano Comptetition, Łukasza Mikołajczyka – stypendystę Prezesa Rady Ministrów i Fundacji Piotra Klera oraz wielu innych wykonawców muzyki klasycznej, których  muzyczne dossier znajdziecie Państwo w szczegółowym programie 22. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena.

Informacje na temat Festiwalu dostępne są tutaj

[symple_button url="/sites/default/files/wp-content/uploads/2014/09/XXII_Festiwal_program-19-50-22.pdf" color="black" button_target="_self"]Pobierz Program w PDF[/symple_button]