Kraków Piano Summer (Krakowskie Lato Pianistyczne) to program edukacyjny, który przyciąga do Polski młodych pianistów z USA, Europy, Azji, pragnących zapoznać się z polskimi tradycjami muzycznymi oraz zbliżyć się do źródeł najwybitniejszych twórców komponujących na fortepian, m.in. Karola Szymanowskiego, Fryderyka Chopina, Teodora Leszetyckiego czy Ignacego Jana Paderewskiego. 

Podczas tegorocznej edycji Kraków Piano Summer, pianiści będą mieli również okazję zagrać w Pszczynie i właśnie w Głogówku mieście, które swoją niepowtarzalną historię zawdzięcza miedzy innymi mieszkającej tutaj od XVI wieku arystokratycznej rodzinie Oppersdorffów. To właśnie w głogóweckim zamku Ludwig van Beethoven tworzył V Symfonię, a goszczącemu go hrabiemu Franciszkowi von Oppersdorff, dedykował IV Symfonię B-dur Op. 60. 

W związku z powyższym, jest nam bardzo miło zaprosić Państwa na recital fortepianowy, który wykona japońska pianistka Reina Wada.

Reina Wada ukończyła Musashino Academy of Music w Tokio, gdzie studiowała u profesora Akiko Kitagawy. Później kontynuowała naukę  wraz z Julią Ganevą, Konstantinem Ganevem, Williamem Wellbornem i Adamem Wibrowskim. Występowała z koncertami fortepianowymi z Shinsei Nippon Symphony, Japan Philharmonic Orchestra, Krakow State Philharmony i Funabashi Philharmony.

Od 1992 roku prezentuje co roku recital z nowym repertuarem w głównych salach koncertowych w Tokio. Grała także recitale we Francji, Austrii, na Węgrzech i w Polsce oraz regularnie recitale dla F. Chopin Society of Japan.
 

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku przy ulicy Batorego 10, 5. sierpnia (poniedziałek) 2019,  o godzinie 18:00. 

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

 

Zapraszamy!