Koncert Pieśni Polskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości

dzien_niepodległości_Barbara_Rogala_plakat_koncertu_a3-1

PROGRAM RECITALU
Ignacy Jan Paderewski op.7 (do słów Adama Asnyka)

– Gdy ostatnia róża zwiędła

– Siwy Koniu – Szumi w gaju brzezina

– Chłopca mego mi zabrali Stanisław Nawrocki

– Karuzel

Władysław Żeleński

– Słowiczku mój

[przerwa]

Ignacy Jan Paderewski op.18 (do słów Adama Mickiewicza)

– Polały się łzy

– Piosnka Dudziarza

– Nad wodą wielką i czystą

-Tylem wytrwał

Stanisław Moniuszko

– Aria Hrabiny „Zbudzić się z ułudnych snów” z opery „Hrabina”

Barbara Rogala - sopran

barbara_rogala_glogowek
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracowała z takimi zespołami jak: Londyński Gabrieli Consort Choir, Filharmonia Łódzka, Zespół Wokalny „IV Wymiar – Formacja Eksperymentalna”, Zespół Wokalny „Vivid Singers”, (m.in. projekt Queen Symfonicznie) Międzynarodowy Chór In Terra PAX, Chór i Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej. Uczestniczyła w kursach prowadzonych m.in. przez prof. Piotra Łykowskiego, prof. Stefana Kamasę, Christiana Eulera, dr Katarzynę Dondalską. Koncertowała w Niemczech, Belgii, Francji, Irlandii, Ukrainie, Włoszech i Polsce. W produkcjach akademickich zadebiutowała rolą Lischien w „Kantacie o Kawie” J.S. Bacha oraz rolą Rosalindy w „Zemście Nietoperza” J. Straussa. W 2014 roku koncertowała w Polsce ze Stabat Mater G.B. Pergolesiego, a w roku 2015 odbyła trasę z kantatą 51 J.S. Bacha. Również od 2015 koncertuje z zespołem muzyki dawnej „Kapela Polonica”. Występuje solowo na scenie Filharmonii Łódzkiej. Współpracuje i nagrywa z Polsko-Izraleskim Projektem PGR & Zilberman. Z pianistką Dobrochną Jachowicz – Zakrzewską współpracuje od lat tworząc duet Rogala&Jachowicz Duo. Artystki specjalizują się w muzyce kameralnej, pieśniarskiej ze szczególnym naciskiem na twórczość XX-wieczną.

Dobrochna Jachowicz - Zakrzewska - fortepian

barbara rogala 2
Jest doktorem sztuki, absolwentką Konserwatorium Królewskiego w Brukseli w klasie fortepianu Daniela Blumenthala oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu profesor Anny Wesołowskiej – Firlej. Odbyła również podyplomowe studia kameralne w Konserwatorium Królewskim w Brukseli, posiada tytuł Menedżera Kultury – studia odbyła w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Swoje życie zawodowe związała z Akademią Muzyczną w Łodzi, w której pracuje na stanowisku adiunkta. Pianistka uczestniczyła w licznych kursach pianistycznych zarówno w Polsce, jak i w Belgii. Doskonaliła swoje umiejętności pod opieką Elżbiety Tarnawskiej, Moniki Sikorskiej-Wojtachy, Ewy Pobłockiej, Viery Nosiny, Tatiany Szebanowej, Waldemara Wojtala, Menachema Presslera (profesor Indiana University, członek słynnego Beaux Arts Trio) oraz Hansa Leygrafa (profesor Musichochschule Mozarteum w Salzburgu). Przez całe życie związana jest z muzyką, koncertuje w repertuarze solowym oraz kameralnym. Współpracuje z Edith van Dyck – flecistką (pierwszy flet w filharmonii w Antwerpii (Belgia), Julią Laskowską – pianistką ( starszy wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi), z Małgorzatą Korpysz – skrzypaczką (Filharmonia Łódzka), Barbarą Rogalą – sopranistką (dyplomantka Akademii Muzycznej w Łodzi). Koncertuje w Polsce oraz zagranicą – m. in. Belgia, Holandia. Repertuar pianistki zawiera liczne kompozycje na flet z fortepianem, na głos solowy z fortepianem, repertuar muzyki skrzypcowej na skrzypce i fortepian (również muzyki filmowej w aranżacjach na skrzypce z fortepianem). Kompozycje solowe to przede wszystkim utwory kompozytorów takich jak: F. Chopin, F. Liszt, F. Schubert, B. Woytowicz, L. v Beethoven, E. Granados, I. Albeniz i innych.

Muzeum Regionalne w Głogówku