25. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena [PROGRAM WSZYSTKICH KONCERTÓW / PROGRAM OF ALL CONCERTS]

PROGRAM WSZYSTKICH KONCERTÓW / PROGRAM OF ALL CONCERTS


Wtorek 29.08.2017, godz. 18.00, Muzeum Regionalne w Głogówku
„POLYPHONIE”. Inspiracje muzyczne w twórczości Petera Reinholda (1922-2004)

Wernisaż wystawy

More about it…


Sobota 2.09.2017, godz. 18.00, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

NFM Orkiestra kameralna LEOPOLDINUM

pod dyr. Tomasza Tomaszewskiego

Adam Tomaszewski – fortepian

W programie:

Mieczysław Karłowicz – Serenada op. 2 na smyczki

Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy A-dur KV 488

***

Antoni Dvořak – Serenada na smyczki

More about it…


Niedziela 3.09.2017, godz. 19.00, kościół. pw. św. Bartłomieja

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod dyr. Przemysława Neumanna

Anna Malesza – skrzypce

W programie:

Ludwig van Beethoven – Uwertura Egmont

Feliks Mendelssohn – Koncert skrzypcowy e-moll

Robert Schumann – IV Symfonia d-moll

More about it…


Wtorek 5.09.2017, godz. 19.00, Ratusz
TRIO 134 K.  (Słowenia)

Miha Haas – fortepian

Matej Haas – skrzypce

Sebastian Bertoncelj – wiolonczela

W programie:

Ludwig van Beethoven – Sonata „Scena śmierci” (Death Scene) 

                                                                      – Trio fortepianowe D-dur op. 70 nr 5 “Duch” (Geistertrio)

* * *

Johannes Brahms – Sonata na fortepiano I skrzypce op. 108 

– Trio op. 101 c-moll  

More about it…


Środa 6.09.2017, godz. 19.00, kościół pw. św. Bartłomieja
Julianna Petzuch – organy

W programie:

Alexandre Guilmant – Sonata d-moll op. 42, cz. 1 Introduction et Allegro

Max Reger – Benedictus op. 59 nr 9

                            – Toccata d-moll op. 59 nr 5

***

Uroczystości rozdania statuetek św. Bartłomieja

***

Aleksandra  Bugaj – skrzypce

NFM Trio Smyczkowe Leopoldinum:

Christian Danowicz – skrzypce

Michał Micker – altówka

Marcin Misiak – wiolonczela

W programie:

Johann Sebastian Bach – „Jesus bleibet meine freude”

Wolfgang Amadeus Mozart – Trio G-Dur

Ludwig van Beethoven – Serenada na trio smyczkowe D-Dur

Josef Haydn – Introdukcja do 7 ostatnich słów Chrystusa na krzyżu

More about it…


Czwartek 7.09.2017, godz. 19.00, Ratusz

Jakub Kuszlik – recital fortepianowy

W programie:

Ignacy Jan Paderewski – Legenda op. 16 nr 1

                                      – Polonez op. 9 nr 6

Ludwig van Beethoven – Fantazja op. 77

                                          – Wariacje op. 35

***

Johannes Brahms  – Sonata op. 5

More about it…


Sobota 9.09.2017, godz. 19.00, kościół pw. św. Bartłomieja
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS pod dyr. Anny Duczmal-Mróz

Jarosław Żołnierczyk – skrzypce

W programie:

Karol Szymanowski –  Etiuda b-moll op. 4 nr 3 (ar. A. Duczmal)

Mikołaj Górecki – Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową

Roxanna Panufnik – „Jesień w Albanii” z „Four World Seasons”

Antonin Dvořák – Kwartet smyczkowy nr 12 F-dur op. 96 „Amerykański” (ar. A. Duczmal)

More about it…


WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE KONCERTY / ALL KONCERT ARE FREE


Ostatnie artykuły:

Popularne artykuły: