Emil Reinert – 1.10.2016 (sobota), Ratusz w Głogówku, g. 19.00

Emil Reinert (Francja) – recital fortepianowy

Urodził się w Paryżu w roku 1994. Jako dziesięciolatek został przyjęty do Konserwatorium Hectora Berlioza w Paryżu, gdzie studiował w klasie Prof. Adama Wibrowskiego. Po ukończeniu szkoły w 2012 roku (z najwyższym wyróżnieniem) występował jako solista w Europie i Ameryce. Koncertował także z Abruzzi Symphonic Orchestra i Wiener Neustädter Instrumentalisten. Młody pianista zdobywał wiedzę, uczestnicząc również w kursach mistrzowskich u takich nauczycieli, jak: Julian Martin, Ilya Itin, Gabriel Tacchino i Jean-Marc Luisada. W 2012 roku był akompaniatorem w klasie Françoise Tillard . W tym czasie studiował muzykologię na Uniwersytecie Paris-Sorbonne. W czerwcu 2014 roku ukończył studia w Konserwatorium Regionalnym w Paryżu, otrzymując dyplom DEM. Jest laureatem pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Montrond-les-Bains (2013), specjalnej nagrody za najlepszą interpretację Dmitrija Szostakowicza na 16. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Ile de France (2014), trzech nagród na Niemieckim Konkursie Pianistycznym Muzyki Polskiej w Hamburgu (2015). Obecnie studiuje w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie prof. Huberta Rutkowskiego.

Th. Leszetycki – Ballade Vénitienne, op. 39 n°1

J. PaderewskiIntermezzo Polacco

DebussyImages I, Hommage à Rameau

J.P. Rameau Gavotte et six doubles en la mineur, RCT 5

Brzezinski Tema con Variazioni, op. 3

L.v.Beethoven – Sonate op. 110 n°31

Moderato cantabile molto espressivo

II Scherzo: Allegro molto

III Adagio ma non troppo – Fuga; Allegro, ma non troppo

ChopinPolonaise en mi b mineur, op. 26 n° 2

Ballade n° 1 op. 23

emil-reinert

Assign a menu in the Left Menu options.
Assign a menu in the Right Menu options.