Drodzy Państwo, z wielką przyjemnością zapraszamy w najbliższą niedzielę (2.07.2023) o godzinie 15:00 do sali kameralnej naszej baszty na koncert

Patrycji Gacek (fortepian) i Katarzyny Filo (altówka).

W programie usłyszymy:

F. Schubert- Impromptu f-moll op.142 nr. 1 

F. Schubert- Impromptu B-dur op.142 nr. 3 

R. Clarke- Sonata na altówkę i fortepian

S. Rachmanoniff- Wokaliza op. 34, nr. 14

Wstęp wolny!

Patrycja Gacek

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku sześciu lat w Domu Kultury w Głogówku. Rok później została przyjęta do PSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Głubczycach w klasie fortepianu pani Natalii Goniowskiej, gdzie naukę zakończyła z wyróżnieniem. Patrycja Gacek również absolwentką PSM II st. im. F. Chopina w Opolu w klasie fortepianu pani Beaty Danilewskiej. Laureatką wielu konkursów pianistycznych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, m.in brała udział w trzech edycjach Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego organizowanego w Głubczycach. Uczestniczyła także w wielu kursach pianistycznych. Aktualnie, Patrycja Gacek jest studentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo oraz Tymoteusza Biesa. Duet z Katarzyną Filo, który powstał w marcu tego roku prowadzi Maciej Słapiński.

 

 

Katarzyna Filo

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W.Kilara w Olkuszu, a także Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale instrumentalnym w klasie altówki dr hab. Elżbiety Mrożek-Loski. Katarzyna Flio byłą członkinią Penderecki Youth Orchestra, współpracowała między innymi z muzykami z orkiestry AUKSO, Markiem Mosiem, Januszem Wawrowskim, Hubertem Kowalskim oraz Marcinem Pospieszalskim.