Wysłane przez muzeum w wt., 09/15/2020 - 19:05

Ten edukacyjny koncert proponujemy młodzieży już po raz drugi. Tym razem emocje, kolory, obrazy, chaos, spokój i ciszę  w muzyce wyjaśniać będzie Wezner Ensamble w składzie:

„BEETHOVEN NA ZACHĘTĘ - MUZYKA ILUSTRACYJNA”

• 17.09.2020, czwartek, godz. 12:00

Sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku


WEZNER ENSEMBLE
Katarzyna Wezner-Ignac - skrzypce
Henryk Wezner - saksofony, klarnet, gitara
Jan Wezner - marimba, ksylofon, instrumenty perkusyjne
Bartłomiej Weznerfortepian

Katarzyna Wybraniec - prowadzenie

W programie:
Astor PiazzollaCuatro estaciones porteñas (wybrane fragmenty)
I. Primavera Porteño (Wiosna)
II. Verano Porteño (Lato)
III. Otoño Porteño (Jesień)
IV. Invierno Porteño (Zima).


Antonio Vivaldi  – Cztery pory roku op. 8 (wybrane fragmenty)
Koncert nr 1 E-dur „Wiosna” RV 269
Koncert nr 2 g-moll „Lato” RV 315
Koncert nr 3 F-dur „Jesień” RV 293
Koncert nr 4 f-moll „Zima” RV 297.

Camille Saint-SaensKarnawał zwierząt (wybrane części)
1. Wstęp i marsz królewski lwa
2. Kury i koguty
3. Kułany
4. Żółwie
5. Słoń
6. Kangury
7. Akwarium
8. Osobistości z długimi uszami
9. Kukułka w głębi lasu
10. Ptaszarnia
11. Pianiści
12. Skamieliny
13. Łabędź
14. Finał


Ludwig van Beethovenwybrane fragmenty utworów

 

WEZNER ENSEMBLE

Unikatowy, rodzinny kwartet muzyczny łączący klasyczne, profesjonalne wykształcenie z pasją i tradycjami rodzinnego muzykowania.

Senior rodziny oraz zespołu Henryk Wezner jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Klarnecista i saksofonista, pedagog w szkołach muzycznych w Nysie i Głuchołazach, dyrygent i animator życia muzycznego. Rodzeństwo to absolwenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Katarzyna Wezner–Ignac (skrzypce) jest muzykiem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz nauczycielem skrzypiec w szkole muzycznej w Golubiu-Dobrzyniu. Jan Wezner (marimba, wibrafon, instrumenty perkusyjne) prowadzi klasę perkusji w szkołach muzycznych w Prudniku i Głuchołazach. Bartłomiej Wezner (fortepian) jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Początki Wezner Ensemble sięgają roku 2003 i wykonania utworów z opusu 83 Maxa Brucha na klarnet, skrzypce i fortepian. Impulsem do koncertów w pełnym składzie stał się jubileusz 50 - lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie, której członkowie zespołu są absolwentami. Wówczas rodzina po raz pierwszy w kwartecie (marimba, skrzypce, klarnet, fortepian) wykonała Wiosnę (Primavera Porteña) Astora Piazzolli. Od tamtej pory Wezner Ensemble zabiega o repertuar na swój niecodzienny skład, współpracując z toruńskim kompozytorem i aranżerem Tomaszem Cywińskim.

Zespół koncertował m.in. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Pałacu w Ostromecku, Priessnitzovy léčebné lázně w Jeseniku (Czeska Republika). Jest też laureatem I Nagrody podczas IV International Master Competition for Music Teacher w Warszawie. Granie w zespole rodzinnym wynagradza im tęsknotę za sobą z powodu dzielącej ich odległości.

 

Katarzyna Wybraniec

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim. Edukację muzyczną kontynuowała na Uniwersytecie w Paryżu na wydziale muzykologii. Śpiewaczka, kameralistka, pedagog, terapeuta. Na co dzień związana z Filharmonią Opolską zajmując się edukacją muzyczną oraz pełniąc funkcję Inspektora Chóru. Obok pracy zawodowej, z pasją tworzy programy dla dzieci z zakresu logicznego myślenia. Jest współautorem gier logicznych oraz słuchowisk radiowych.