Wysłane przez muzeum w wt., 09/15/2020 - 19:15

18.09.2020, piątek, godz. 19:00.
Sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku


BARTOSZ KOZIAK – wiolonczela
AGNIESZKA KOZŁO – fortepian

W programie:
Ludwig van Beethoven – Sonata op. 96
Karol Szymanowski        - Sonata op. 9
                                           - Harnasie
Sergiej RachmaninowVocalise op. 34 nr 14

 

Bartosz Koziak

Zwycięzca III Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w 2001 r. w Warszawie, zdobywca II nagrody na konkursach Isang Yun’a w Tongyeong (Korea) i Kijowie im. Mikola Lysenki, laureat oraz zdobywca nagrody specjalnej na konkursie „Praska Wiosna”, zdobywca I nagrody na XI Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. Bartosz Koziak otrzymał także nagrody na Konkursach im. P. Czajkowskiego w Moskwie oraz ARD w Monachium. W 2003 roku otrzymał nagrodę specjalną Fundacji Kultury Polskiej przyznaną przez Ewę Podleś.Występował m.in. w Konzerthaus w Berlinie, Rudolfinum w Pradze, Cité de la Musique w Paryżu, Teatro Politeama w Palermo, Studiu im. Witolda Lutosławskiego i Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jako solista współpracował z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Narodowa, NOSPR, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Orchestre Philharmonique de Monte Carlo, Münchener Kammerorchester, Praska Filharmonia, Orkiestrami Radiowymi w Warszawie i Budapeszcie, Narodową Orkiestrą Ukrainy, Młodzieżową Orkiestrą Armenii pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego, Jana Krenza, Antoniego Wita, Gabriela Chmury, Jacka Kaspszyka, Massimiliano Caldi, Volodymira Syrenki, Ole Rudnera.

Jako kameralista współpracuje m.in. z Kają Danczowską, Elżbietą Stefańską, Anną Marią Staśkiewicz, występuje z pianistami Justyną Danczowską, Marcinem Koziakiem, Radosławem Sobczakiem, Agnieszką Kozło. Współtworzy Warszawską Grupę Wiolonczelową „Cellonet”. Jest zapraszany na znane festiwale m.in. Warszawską Jesień, Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal im. L. van Beethovena, Mecklemburg Vorpommern, Musica Polonica Nova, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Chopin i jego Europa w Warszawie, Yerevan Music Perspecitves, East meets West w Korei. Przez lata był zapraszany do udziału w projektach koncertowych Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Brał udział w pierwszym nagraniu płytowym „Concerto grosso” pod dyrekcją Kompozytora. Ponadto w dyskografii Bartosza Koziaka znajdują się między innymi nagrania II Koncertu wiolonczelowego Grażyny Bacewicz, wyróżnione przez magazyn „Pizzicato” w Luksemburgu, Sonaty Schuberta, Szostakowicza, Francka z Justyną Danczowską, Duety Kodalya, Ravela i Martinu ze skrzypaczką Anną Marią Staśkiewicz i inne. Bartosz Koziak ukończył z odznaczeniem „Magna cum Laude” Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Profesora Kazimierza Michalika i Andrzeja Bauera oraz Conservatoire National Superieur de Musique de Paris w klasie Philippe’a Muller’a. Dzięki uprzejmości Kai Danczowskiej gra na XIX-wiecznej kopii instrumentu J. Guadagniniego, na którym koncertował wybitny polski wiolonczelista Dezyderiusz Danczowski.

 

Agnieszka Kozło

Pianistka. Należy do grona najwszech­stronniejszych polskich kame­ralistów. W 1996 roku wraz z Katarzyną Ewą Sokołowską założyła Ravel Piano Duo, w którym artystki zwyciężyły na konkursach w Markopoulo (Grecja, 1996) i w Jeseniku (Czechy, 1999), ponadto zdobyły II nagrodę na konkursie „Premio Valentino Bucchi” w Rzymie (2002) oraz zostały finalistkami konkursów w Caltanissetcie (Sycylia, 2001) i w San Marino (2004). Jest absolwentką studiów magisterskich (pedagog prowadzący – prof. Bronisława Kawalla, kameralistyka – prof. Maja Nosowska) oraz studiów podyplomowych (klasa prof. Jana Ekiera) w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W latach 2001–2005, razem z Katarzyną Ewą Sokołowską kontynuowała naukę w Hochschule fűr Musik und Theater w Rostoku (Niemcy) w klasie mistrzowskiej prowadzonej przez Hansa-Petera Stenzla i Volkera Stenzla. W 2005 roku duet ukończył studia podyplomowe z najwyższym odznaczeniem.

Agnieszka Kozło od lat współpracuje z wiolonczelistami, partnerując m.in. Andrzejowi Bauerowi, Tomaszowi Strahlowi, Bartoszowi Koziakowi. Ze znakomitymi artystami współpracuje również podczas międzynarodowych kursów muzycznych, odbywających się tak w Polsce, jak i za granicą. Są wśród nich: Kazimierz Michalik, Natalia Szachowska, Daniel Veis, Tsuyoshi Tsutsumi, Jens-Peter Maintz, Catalin Ilea, Roman Jabłoński, Magdalena Rezler-Niesiołowska, Tomasz Tomaszewski. Artystka koncertowała m.in. w Niemczech, Rosji, Izraelu, Japonii, Szwajcarii, Hiszpanii, Czechach, Grecji, Kazachstanie, we Włoszechi w Polsce. Pianistka dokonała szeregu nagrań dla Polskiego Radia, zaś w dorobku współtworzonego przez nią Ravel Piano Duo znajdują się dwie płyty kompaktowe, z których druga uhonorowana została w 2005 roku nagrodą Fryderyk. Agnieszka Kozło zajmuje się również pracą pedagogiczną w macierzystej uczelni, uczestnicząc w przygotowaniach studentów do udziału w największych konkursach wiolonczelowych, m.in. Czajkowskiego w Moskwie, Danczowskiego w Poznaniu, Isang Yuna w Tongyeong w Korei Płd., Lutosławskiego w Warszawie (którego jest oficjalnym pianistą), czy w Festiwalu Muzycznym „Praska Wiosna”. Podczas tych konkursów sama wielokrotnie otrzymywała nagrody dla najlepszego pianisty konkursu.