Ostatnia niedziela marca, to niezwykła okazja do spędzenia wieczoru w gęstości muzyki Beethovena, Rachmaninowa i Bridge’a.

Już 27 marca o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku wystąpi trio fortepianowe złożone ze studentów drugiego roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Zespół tworzą Marta Dettlaff (skrzypce), Jan Łomozik (wiolonczela) oraz Maciej Łobos (fortepian). Członkowie tria są laureatami wielu konkursów, w tym: „Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej w Częstochowie”, międzynarodowego konkursu wiolonczelowego „Prague Cello Competition” w Pradze, „Ogólnopolskiego Konkursu Kameralnego Dla Duetów Instrumentalnych i Wokalnych w Warszawie”. Zespół rozpoczął swoją działalność w październiku 2021 roku i do tej pory wystąpił m.in.: w Gdańsku, Opolu i w Żorach.

Program koncertu:

L. van Beethoven - Trio fortepianowe B-dur nr 4 op.11

S. Rachmaninow - Trio fortepianowe d-moll op.9 nr 2 cz.1

F. Bridge - Fantazja c-moll

Wstęp wolny. Koncert współorganizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku i MGOK.

Wyróżnione:
nie