Projekt realizowany przez Iwonę Wylęgałę pn. "Pieśni Bezscenne" już po raz drugi zawitał do głogóweckiego muzeum.  Tym razem, podczas trzygodzinnych warsztatów to grupa seniorów mogła poznać - jak również zaśpiewać - tradycyjne pieśni ludowe. Repertuar zajęć  opierał się o teksty pieśni związanych w symboliką ludowych wierzeń, rytuałów i obrzędów: wianków symbolizujących czystość panieńską, czy też mętnej wody związanej zawsze z trudnościami lub kłamstwem. Autorce warsztatów udało się również nawiązać do zapomnianych sytuacji społecznych, z których teksty pieśni ludowych czerpały pełnymi garściami, np.: poszukiwania żony, zbrodni popełnionej przez nieszczęśliwego kochanka, zawistnej teściowej czy też przygotowań panny do ożenku.

Należy pamiętać, że tradycyjne pieśni ludowe przekazywane były drogą ustną z pokolenia na pokolenie i nigdy nie miały formy scenicznej, dlatego bardzo często nie znamy nawet autora spiewanych tekstów.

Pieśń z człowiekiem żyła, pracowała, wojowała, towarzyszyła mu od kolebki aż po grób - słowem - była odbiciem jego życia

ej, bratowie, bratowie

co jo mą na mej gowie

chodziłech do dziouchy rok sztyry niedziele